Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Pabianic, dnia 03 kwietnia br.,  mieli możliwość zwiedzenia Belwederu, Łazienek Warszawskich, Senatu i Sejmu, Starego Miasta oraz Cmentarza Powązkowskiego.

W imieniu senatora RP Macieja Łuczaka – z młodzieżą do Warszawy pojechała dyrektor biura, Małgorzata Grzesiak – Cieślak.

Wycieczka do Warszawy rozpoczęła się zwiedzaniem Belwederu i Łazienek Warszawskich. Po Belwederze młodzież została oprowadzona przez miejscowego przewodnika, zaś najładniejsze miejsca w Łazienkach Warszawskich pokazała uczniom Małgorzata Grzesiak-Cieślak oraz Pani Izabela Zakrzewska – nauczycielka z Gimnazjum Nr 3.

Kolejno uczniowie udali się na zwiedzanie Senatu i Sejmu. W Parlamencie grupa około 40 uczniów została podzielona na dwie mniejsze grupy. Pracownicy Kancelarii Senatu oprowadzili młodzież po Parlamencie, pokazując im najciekawsze miejsca oraz opowiadając im o pracy senatorów i posłów, ich prawach i obowiązkach.

Największe jednak wrażenie na uczniach zrobiły sale obrad zarówno senatorów jak i posłów.

Tego dnia, młodzież mogła spotkać na korytarzach Parlamentu wielu znanych polityków.

Kolejnym punktem wyjazdu było Stare Miasto w Warszawie. Wycieczka zakończyła się przejściem po Alejach Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego.

Serdeczne podziękowania pragnę złożyć wszystkim uczestnikom wyjazdu, a w szczególności nauczycielom: Pani Izabeli Zakrzewskiej, Katarzynie Jurek, Marzenie Bieleckiej, Ilonie Paszkiewicz oraz Panu Andrzejowi Pasińskiemu.

Zapraszam na kolejne wyjazdy organizowane przez nasze biuro senatorskie.

Senator RP

Maciej Łuczak