Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu „List do Taty”, który ogłosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych z mojego okręgu wyborczego (powiaty: pabianicki, łaski i zgierski), których zadaniem będzie napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy). Konkurs będzie przeprowadzony w szkołach w czerwcu 2017 r., a następnie prace konkursowe szkoły prześlą na adres mojego biura senatorskiego. Powołane przeze mnie jury wyłoni laureata etapu okręgowego. Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2017 r. Zwycięzca etapu okręgowego wraz z ojcem lub innym opiekunem, będzie moim gościem podczas tej uroczystości, zaś Senat RP zapewnia wszystkim zwycięzcom etapów okręgowych atrakcje podczas pobytu w Warszawie.

Zachęcam serdecznie Państwa Szkołę do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: Biuro Senatora Macieja Łuczaka,  95-200 Pabianice, ul. Stary Rynek 6 lub przekazać mailowo (adres pabianice@senatorluczak.pl) do dnia 19 maja 2017 r. Zgłoszenie musi zawierać nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora lub nauczyciela odpowiedzialnego za przeprowadzenie konkursu wraz z danymi do kontaktu (numer telefonu, adres e-mail). Po przesłaniu zgłoszenia biuro senatorskie przekaże do szkoły wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia konkursu.