Wyjazd do stolicy Belgii był nagrodą w konkursie organizowanym przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. 

Finał konkursu ,,Żołnierze Wykleci obudźcie Polskę!’’ odbył się 7 marca Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Zwycięzcami konkursu zostali ex aequo: Jakub Chrabelski z ZSP nr 1 w Sieradzu oraz Sebastian Łuszkiewicz z ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Jury nie przyznało drugiego miejsca, trzecie zaś zajęła Natalia Bilska z ZS w Żychlinie. Nagrodą główną był wyjazd do Brukseli, na który młodzież pojechała 15 kwietnia 2016 roku.

Laureaci w Brukseli odwiedzili m.in. Grand Place, Parlament Europejski czy Katedrę Świętego Michała. Uczniowie chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Z przyjemnością uczestniczyli w wycieczce do Ostendy położonej nad Morzem Północnym, i mimo wietrznej i chłodnej pogody nie tracili entuzjazmu.

Jakie wrażenia po przylocie do Polski mieli laureaci?

– Bardzo się cieszę, że mogłem zwiedzić stolicę Unii Europejskiej. Jak miałbym możliwość w przyszłości to pojechałbym jeszcze raz – powiedział Sebastian Łuszkiewicz.

– Wrażenia jak najbardziej pozytywne, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócę, bo jest to cudowny kraj” – mówiła Natalia Bilska.

– Nawet nie wiem, kiedy nastąpił smutny koniec wyjazdu. Należało się spakować, wsiąść do autobusu i udać się do Polski. Jednak wszędzie dobrze, ale w Polsce najlepiej” – podsumował wyjazd Jakub Chrabelski.

 


 

„We własnym imieniu, a także reszty parlamentarzystów, którzy byli zaangażowani  byli w organizację konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!’’, trwającego od listopada 2015 roku, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, za wysiłek organizacyjny związany z jego przeprowadzeniem. Bez wątpienia, bez Państwa zaangażowania i konsekwencji w działaniu konkurs nie cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Wyrazy uznania należą się także Pani Dorocie Więckowskiej, głównemu koordynatorowi konkursu, a także pozostałym osobom wspierającym wszelkie konkursowe działania: Pani Małgorzacie Grzesiak-Cieślak, mojej Dyrektor Biura, Pani Annie Matusiak reprezentującej Senatora RP Przemysława Błaszczyka, Panu Marcinowi Zalewskiemu działającemu w imieniu Posła na Sejm RP Waldemara Budy. Podziękowania także dla osób z Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Roberta Telusa – Pani Sylwii Wijaty i Panu Rafałowi Skoczylasowi.

Jednocześnie chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnej edycji konkursu ,,Żołnierze Wykleci Obudźcie Polskę!’’, która rozpocznie się od listopada br. Wszelkich informacji udziela koordynator konkursu Pani Dorota Więckowska pod nr tel. 668-421-750.

 

Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Maciej Łuczak