W dniu dzisiejszym w Senacie odbył się uroczysty finał konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”. Organizatorem konkursu był senacki Zespół Strażaków.

Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem ,,Strażak i ja’’ (prace plastyczne), uczniowie gimnazjum musieli przygotować komisy pod hasłem „Dzielnym być jak strażak i każdemu w potrzebie pomagać”, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowali prace audiowizualne pod hasłem „Na straży naszego bezpieczeństwa”.

Do mojego biura senatorskiego w Pabianicach wpłynęło ponad 100 prac z powiatów pabianickiego, łaskiego i zgierskiego, z których 5 zakwalifikowano do dalszego etapu. Ostatecznie do finału zostały wybrane prace:

  1. Igora Młynarczyka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu.
  2. Malwiny Zawadzkiej ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Solcy Wielkiej.
  3. Kacpra Witczaka ze Szkoły Podstawowej w Giecznie.
  4. Marcina Jary z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach.
  5. Artura Janiaka z Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach.

Niezmiernie miło mi jest poinformować, że Marcin Jary z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach zajął I miejsce w kategorii prac audiowizualnych, nagroda specjalna ufundowana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego trafiła do Kacpra Witczaka ze Szkoły Podstawowej w Giecznie.

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ponieważ zgłoszone prace były na wysokim poziomie wszyscy uczestnicy, którzy przeszli do ostatniego etapu, otrzymali dyplomy i upominki od Kancelarii Senatu, a także Rzecznika Praw Dziecka.

Warto podkreślić, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bo wzięło w nim udział ponad 5 tys. uczestników z całej Polski.

Serdecznie gratuluję laureatom i uczestnikom konkursu.