W poniedziałek na wiadukcie w Szynkielewie odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli rządu. 

Wicepremier Piotr Gliński oraz Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa zapowiedzieli kontynuację prac na budową trasy S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi. Przedstawicielom rządu towarzyszyli parlamentarzyści i samorządowcy, którzy aktywnie wspierali ten projekt. Powiat łaski i pabianicki reprezentował senator Maciej Łuczak, który wspólnie z innymi parlamentarzystami PiS z regionu wysyłał w tej sprawie pisma do ministerstwa. 

– Staliśmy przed bardzo ważnym dylematem, ponieważ jest dwukrotnie więcej priorytetów budowy dróg w Polsce niż przeznaczonych na nie środków finansowych. Stąd nasze decyzje są bardzo trudne i nie było łatwo zagwarantować Łodzi tej bardzo potrzebnej dla miasta, regionu i całej Polski trasy. To jednak droga w centralnym miejscu kraju, która spowoduje, że Łódź jest pierwszym tak dużym miastem w Polsce, które będzie miało pełną obwodnicę – poinformował wicepremier podczas poniedziałkowego briefingu prasowego.

Ponad 28-kilometrowy odcinek obwodnicy ma zostać oddany do użytku w 2020 roku. Będzie kosztował około 1 mld 750 mln złotych.