W dniu 14 lutego br., zakończył się etap szkolny konkursu ,,Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę!” w powiatach: pabianickim, łaskim i zgierskim.

Do etapu regionalnego z ww. powiatów dostali się:

POWIAT PABIANICKI:

Laureatami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach zostali:

I miejsce – Joanna Klewin

II miejsce – Kryspin Antol

III miejsce -Weronika Krajda

Laureatami z II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Pabianicach zostali:

I miejsce zajęły dwie osoby:

1. Sandra Sądkiewicz

2. Weronika Strzelecka

II miejsce – Mateusz Jaksa

III miejsce – Anna Andrzejewska

Laureatami z Zespołu Szkół Nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach zostali:

I miejsce – Jakub Knop

II miejsce – Paweł Kalwinek

III miejsce – Daniel Olejniczak

Laureatkami z Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach zostały:

I miejsce – Karolina Zasada

II miejsce – Klaudia Pasternak

III miejsce – Joanna Makiewicz

 

Laureatami z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie w Ksawerowie zostali:

I miejsce zajęły dwie osoby:

1. Szymon Augustyniak

2. Artur Wnętrzak

II miejsce również zajęły dwie osoby:

1. Katarzyna Vu Phuc

2. Kamil Wojtasik

III miejsce z tą samą uzyskaną liczbą punktów zajęli:

1. Tomasz Nowak

2. Paulina Krac

3. Paweł Gałęski

4. Hubert Piotrowski

5. Maria Woźna

6. Dominik Szydłowski

 

 

POWIAT ŁASKI:

Laureatami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku zostali:

I miejsce – Mateusz Błaszczyk

II miejsce – Sandra Struzik

III miejsce – Michalina Piotrowska

POWIAT ZGIERSKI:

Laureatami z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim zostali:

I miejsce zajęły dwie osoby:

1. Jakub Płatkowski

2. Kamil Drozd

II miejsce – Adrian Zieliński

III miejsce – Adrian Dąbrowski

Laureatami z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu zostali:

I miejsce – Bartosz Gralak

II miejsce zajęły dwie osoby:

1. Wojciech Kowalczyk

2. Weronika Skolmowska

Laureatami z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Głownie zostali:

I miejsce – Joanna Graber

II miejsce – Edwin Pawłowski

III miejsce – Jan Pawłowski

Laureatami z Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Głownie zostali:

I miejsce zajęły dwie osoby:

1. Weronika Borowiak

2. Albert Waśkiewicz

II miejsce – Gabrysia Wielogórska

 

Etap regionalny odbędzie się w dniu 26 lutego 2018 r. w Klubie Garnizonowym w Łasku, Plac Lotników Lwowskich 1.

PROGRAM

9.00 – 10.00      Przyjazd uczestników

10.00 – 10.15    Rozpoczęcie konkursu

10.15 – 11.15    Test

11.15  – 13.15    Zajęcia zorganizowane dla uczestników

13.45 – 14.45    Uroczyste zakończenie konkursu

 

Prosimy o wypełnienie danych uczniów na druku wysłanym na adresy mailowe szkół i nauczycieli oraz odesłanie ich do wtorku – 20 lutego 2018 r. na adres mailowy: piotr.polak@sejm.pl lub piotr.polak2016@vip.onet.pl

*Z przyczyn niezależnych od organizatorów może nastąpić zmiana godzin poszczególnych części programu.