W dniach 31.01.2018 – 09.02.2018 dzieci z powiatów pabianickiego, łaskiego i zgierskiego uczestniczyły we współorganizowanych przez moje biuro senatorskie w Pabianicach zimowiskach, które odbyły się w miejscowości Brenna.

            Młodzież od obowiązków szkolnych odpoczywała w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Regor”, w którym to mogła codziennie korzystać z wielu form aktywności tj. nauki pływania na krytym basenie, siłowni, sali bilardowej, tenisa stołowego, boiska do różnych gier zespołowych, placu zabaw oraz przytulnej sali kominkowej.

            Ponadto, podczas 10-dniowego pobytu uczestnicy korzystali z uroków zimy – wyjścia na lodowisko, sanki, czy długie spacery. Zorganizowano także dwie całodniowe wycieczki – jedna z nich odbyła się do Wisły, podczas której uczniowie odwiedzili m.in. Skocznię Adama Małysza; druga  pozwoliła zagłębić się w bajkowy świat w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Opiekunowie zadbali o to, aby dzieci mogło poznać regionalną kulturę poprzez uczestnictwo w warsztatach w Koziej Zagrodzie i Chlebowej Chacie.

            Jednakże, powyżej opisane atrakcje nie były jedynymi. Zabawom, dyskotekom i konkursom nie było końca. Zajęcia z chustą Klauza, saneczkowanie, kulig, zabawy na śniegu, zajęcia z aerobiku i fitnessu, ogniska, konkursy plastyczne, projekcje filmów, wybory Miss i Mistera zimowisk.

To tylko kilka z wielu rozrywek. Uśmiechnięte twarze dzieci i brak wolnego czasu, w który można byłoby się nudzić są najlepszym odzwierciedleniem wyjazdu, który był bardzo udany.

            Wszystkich serdecznie zapraszam na kolejne wyjazdy i wycieczki organizowane przez moje biuro senatorskie w Pabianicach.