Na zaproszenie Senatora RP Macieja Łuczaka, Szkoła Podstawowa z Bychlewa w dniu 04 kwietnia br., zwiedziła Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, Park Miniatur Województwa Mazowieckiego oraz uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Manufakturę Czekolady.

Wycieczka uczniów rozpoczęła się zwiedzaniem Senatu i Sejmu. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi obowiązkami parlamentarzystów, odwiedzili sale obrad Senatu i Sejmu, mieli także możliwość obejrzenia jednej z najpiękniejszych sal – Sali Kolumnowej.

Następnie uczniowie udali się do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego – mieszczącego się w zabytkowym secesyjnym budynku powstałym w 1906 r., powstałym jako Bank Wilhelma Landau. Dzieci zostały oprowadzone przez przewodnika, który na wystawie miniatur pokazał uczniom budowle, które zniknęły z panoramy miasta, przedstawił ich historię oraz architekturę. Wycieczka zakończyła się pokazaniem oryginalnego skarbca oraz sejfu.

Kolejno, dzieci udały się do Manufaktury Czekolady, gdzie mogły poznać proces powstawania czekolady, spróbować gorącej czekolady, zobaczyli pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym, uczestniczyli także w konkursie czekoladowym. Każdy uczeń miał możliwość zrobienia własnej czekolady, którą zabrał do domu.

Podziękowania kieruję na ręce uczniów oraz nauczycieli: Elżbiety Burdy, Eweliny Gajdy oraz Krzysztofy Janaszewskiej.

Senator RP

Maciej Łuczak