W dniu 28 marca br. zakończyliśmy okręgowy etap konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”, który współorganizowałem wraz z Senackim Zespołem Strażaków.

Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych, umiejętności przekazu treści przy pomocy techniki filmowej, a jednocześnie popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego. Do mojego biura senatorskiego dostarczono ponad 150 prac, których poziom był bardzo wysoki, co nie ułatwiało wyboru jury w składzie: Senator RP Macieja Łuczak, Małgorzata Grzesiak-Cieślak i Kinga Majda. Ostatecznie, do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się:

  • ze szkół podstawowych

Igor Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu

  • ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi

Malwina Zawadzka ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Galczyńskiego w Solcy Wielkiej

Kacper Witczak ze Szkoły Podstawowej w Giecznie

  • ze szkół ponadpodstawowych

Marcin Jary z Zespołu Szkół Nr 1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach

Artur Janiak z Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach

Zwycięzcy etapu okręgowego wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na wycieczkę do Warszawy na koszt Senatora RP Macieja Łuczaka, podczas której wezmą udział w uroczystym finale konkursu „Bezpieczeństwo pożarowe na co dzień”.

Ze względu na wyrównany poziom i wiele ciekawych prac przyznano również wyróżnienia, które otrzymują:

  • Aleksandra Kuna ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939r. w Dłutowie
  • Jowita Milińska ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Września 1939r. w Dłutowie
  • Julia Żak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie
  • Roksana Wiśniak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie
  • Hanna Nowak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie
  • Aleksandra Rydygier ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi
    w Pabianicach
  • Amelia Kisiel ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi
    w Pabianicach
  • Dominika Domińczyk ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Galczyńskiego w Solcy Wielkiej
  • Monika Jaworska ze Szkoły Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Galczyńskiego w Solcy Wielkiej
  • Krzysztof Skwarnecki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach
  • Piotr Kacprzak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu
  • Igor Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu
  • Zuzanna Paczkowska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu
  • Dawid Adamski ze Szkoły Podstawowej w Giecznie
  • Agata Błocisz ze Szkoły Podstawowej w Giecznie
  • Kacper Pietrzak ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a wszystkim uczestnikom dziękuję za zainteresowanie i udział w konkursie!