W dniu 13 lutego 2017 r. odbył się regionalny etap konkursu pt. ,,Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę!”. Wydarzenie miało miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łasku.

Uczniowie z powiatów: pabianickiego, łaskiego i zgierskiego mieli do rozwiązania test, składający się z 40 pytań. Do etapu regionalnego przystąpiło 39 uczniów, natomiast do finału wojewódzkiego dostało się 6 osób.

Joanna Klewin, która zajęła I miejsce, może pochwalić się jeszcze jednym wyjątkowym osiągnięciem – zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 6 marca 2017 r. zakwalifikowali się:

I miejsce – Joanna Klewin, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach,

II miejsce – Kryspin Antol, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach,

III miejsce – Joanna Grober, uczennica Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Głownie,

IV miejsce – Benedykt Jaros realizujący program nauczania edukacji domowej,

V miejsce – Kamil Drozd, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Aleksandrowie Łódzkim,

VI miejsce – Damian Sobieraj, uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. prof. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Damiana Pleczuk, uczeń Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitych osiągnięć i wyników, natomiast finalistom życzymy wytrwałości w zdobywaniu dalszej wiedzy oraz powodzenia podczas ostatniego etapu konkursu.

Serdeczne podziękowania należy skierować w stronę Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Łasku – Pani Małgorzacie Ziarnowskiej i Pani Elżbiecie Komorek za perfekcyjną organizację etapu regionalnego oraz zapewnienie miłej gościny. Podziękowania należy skierować również do Pani Teresy Wesołowskiej – Starosty Łaskiego za wsparcie inicjatywy.

Wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych osób: uczestników i ich opiekunów, pracowników biur senatorskich i poselskich, dyrektorów szkół oraz fundatorów nagród.

Konkurs pt. ,,Żołnierze Wyklęci – obudźcie Polskę!” sprawia, że młodzi ludzie mogą poznać co oznacza słowo patriotyzm oraz przynależność do kraju, dlatego tak ważne jest wspieranie uczniów i motywowanie ich do pogłębiania wiedzy.

Senator RP Maciej Łuczak